Zastanówmy się co zawiera przeciętna szafa kobiety dbającej o wygląd, chcącej ubierać się zgodnie z obowiązującą modą i zasadami. Taka szafa przede wszystkim pęka w szwach, wciąż uzupełniana o kolejne sukienki na lato, sukienki na wiosnę czy sukienki na jesień, a dodatkowo ciepłe ubrania na zimę. Odzież damska to złożone zagadnienie, gdzie wciąż coś się zmienia i trzeba za tym nadążać. Dodatkowo trzeba znać zasady dobierania i stosowania choćby takich sukienek na lato czy wiosnę. Ponieważ różne pory roku mają inną aurę pogodową, to posiadaczka takiej szafy musi zadbać o skompletowanie odpowiednich zestawów. Sukienka na lato z logicznych i oczywistych powodów nie będzie mogła mieć zastosowania podczas jesiennych czy zimowych dni.
Wtedy potrzebne są sukienki na jesień, które mają zupełnie inny charakter. Sukienki na jesień czy te typowo zimowe są uszyte z grubszych materiałów, mają zdecydowanie bardziej zabudowany fason, a kolory stonowane, zwykle po prostu ciemne. Na zimne pory roku zwyczajowo rezygnuje się z jasnych i jaskrawych kolorów. Ale tyle mówią reguły, a nikt nie zabrania mieć sukienki na lato w czarnym kolorze, a sukienki na jesień czy zimę w soczystej zieleni czy ostrej czerwieni. Szafa musi także zawierać tak zwane modele przejściowe czyli nasze przysłowiowe sukienki na wiosnę.
Sukienki na wiosnę są już w żywszych kolorach, ale jeszcze nie są tak roznegliżowane i powiewne jak sukienki letnie. Jednak wtedy już chcemy ubrać sukienkę na wiosnę, która jest nieco krótsza, z większym dekoltem, w radosnym kolorze. To takie przystosowanie ubioru do ocieplającej się aury i zbliżającego się lata. Aby więc sprostać swoim wymaganiom odzieżowym, wszystkim zasadom i zmieniającej się modzie, panie wciąż uzupełniają zawartość swojej szafy o kolejne sukienki na lato, sukienki wiosenne i sukienki na jesień.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)