Czy warto założyć konto oszczędnościowe ? Jedni powiedzą, że tak, inni – że nie. Z reguły konto oszczędnościowe bądź inaczej rachunek oszczędnościowy ma być takim produktem bankowym, który pozwala jednocześnie gromadzić oszczędności i dodatkowo otrzymywać z tego zyski w postaci miesięcznie wypracowanych odsetek. Obecnie na rynku jest wiele tego typu propozycji, które oferują pewne zyski w postaci korzystnego oprocentowania środków finansowych w zamian za złożenie bankowego depozytu.lokaty bankowe - oprocentowanie

Dlaczego warto posiadać konto oszczędnościowe?

Między innymi dlatego, że pozwala nam generować dodatkowe zyski. Jednym słowem, złożone pieniądze na rachunku oszczędnościowym pracują za nas, nawet wtedy, kiedy my nie pracujemy. Mimo, że trudno jest osiągnąć znaczne zyski z odsetek z tytułu kapitału zgromadzonego na koncie oszczędnościowym , zawsze stanowią one coś ekstra, dodatkowy dochód – w przeciwieństwie do sytuacji, w której umieścimy nasze finanse na zwykłym, nieoprocentowanym koncie osobistym. Poza tym, takie konto nie tylko pozwala nam osiągać zyski, ale przede wszystkim w sposób bezpieczny przechowuje i gromadzi nasze wolne środki finansowe. Inną zaletą jest to, że w dowolnej chwili możemy wypłacić wszystkie nasze pieniądze, nie ryzykując utraty odsetek, wypracowanych do tego czasu. Przeciwieństwem do tej sytuacji jest trzymanie oszczędności na lokacie, gdzie zazwyczaj w większości przypadków po zerwaniu umowy po upływie terminu tracimy wszystkie nasze zyski, osiągnięte w ramach wypracowanych odsetek. Blog konta-oszczednosciowe.blogspot.com przypomina, że zaletą konta oszczędnościowego jest również to, że możemy wpłacić na nie absolutnie dowolną sumę, a każda złotówka będzie dla nas pracowała i generowała pewne zyski. Podsumowując, posiadanie rachunku oszczędnościowego i efektywne korzystanie z niego to przede wszystkim bezpieczeństwo, wygoda oraz zysk.

Dlaczego nie warto posiadać takiego konta?

Jednym z pierwszych argumentów przeciw może brzmieć następująco – przecież można zarobić więcej pieniędzy na inne sposoby, takie jak: założenie lokaty bądź zainwestowanie w akcje czy obligacje. Teoretycznie, dzięki inwestycjom możemy mieć nadzieję na wielki zysk, ale są to dość ryzykowne transakcje. Jeżeli chodzi o lokaty bankowe, zazwyczaj cechują się mniejszą wygodą w ich użytkowaniu i wcale nieoszałamiającym oprocentowaniem. Jednak wszystko zależy od osobistych preferencji.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)