sernik z mascarponeWakacje to czas w kuchni, kiedy królują dania i wypieki z owocami. Każdy z nas na pewno dobrze pamięta czasy, kiedy nasze mamy, bądź babcie, u których spędzaliśmy wakacje, przygotowywały dla nas pyszne ciasto z owocami, które rozpamiętywaliśmy później podczas zimy i z utęsknieniem czekaliśmy, aż znów przyjdzie sezon na owoce. Warto więc korzystać z dobroci, które daje nam natura i pamiętać, że w okresie lata najlepsze desery to te z owocami.

W końcu podczas lata owoce są najzdrowsze, w szczególności te sezonowe, które możemy sami wyhodować w swoim ogródku lub kupić na targu od lokalnych sprzedawców. W gorące dni świetnym rozwiązaniem na ochłodę jest galaretka z owocami, która nie tylko zaspokoi nasze pragnienie, ale także dostarczy nam niesamowitą dawkę witamin, która znajduje się w owocach. Bardzo popularne w tym czasie są także same owoce zasypywane cukrem lub przykryte bitą śmietaną – jest to bardzo prosty, ale również bardzo pyszny sposób na szybki deser, który z pewnością posmakuje także tym najbardziej wybrednym smakoszom, czyli dzieciom. Na przełomie sierpnia i września, kiedy zacznie się sezon na jabłka, na naszych stołach powinno zagościć ciasto z jabłkami, czyli popularna szarlotka.

Przepisów na to ciasto jest bardzo dużo, niektórzy preferują szarlotkę na spodzie drożdżowym, inni podają ją w formie ciasta na zimno, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że najlepszym pomysłem jest podanie ciepłej szarlotki z gałką zimnych lodów. Jest to deser który zmiękczy serce nawet najbardziej wybrednych. W okresie lata bardzo popularne w ostatnich czasach stały się koktajle owocowe, z mlekiem bądź jogurtem. Jest to świetny sposób na dostarczenie naszemu organizmowi nie tylko niezbędnej dawki witamin, ale także białka. Koktajle takie, dobrze schłodzone i spożywane na zimno, są niezwykle orzeźwiające i one również mogą nam zastąpić w tym czasie wymyślne desery. Popularne ciasta z owocami to nie tylko dobry pomysł na deser w domu, ale także dobre rozwiązanie na deser podczas wszelkiego rodzaju przyjęć, imprez rodzinnych, czy też urodzin.

Polecamy przepis na: przepis na ciasto z jabłkami – delektujemy.pl

Jest to również dobra okazja żeby podzielić się swoimi kulinarnymi umiejętnościami z przyjaciółmi i powymieniać się przepisami a także kulinarnymi doświadczeniami. Przepisy na pyszne ciasta znajdziemy nie tylko w książkach kucharskich, ale także możemy ich szukać na stronach internetowych o takiej tematyce, a także na popularnych blogach, których w dzisiejszych czasach jest cała masa. Warto również zasięgnąć rady od naszych mam i babć, bo to one pokazały nam jak kolorowy i smaczny może być świat ciast.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)