Odzież damska to ogromny rynek, gdzie można zauważyć ciągłe zmiany i w zasadzie ciągły rozwój. Przez wiele lat można było obserwować ewolucję techniki, mody, a także gustów klienteli. Modne sukienki sprzed lat powtarzały się potem wielokrotnie, ale zawsze były hitem. Wielokrotnie widzimy modne sukienki, które do złudzenia przypominają te ze zdjęć naszej mamy czy cioci. Jednakże różnią się wieloma detalami, a głównie jakością materiału.
Technologia produkcji materiałów z jakich szyta jest odzież damska, przez ostatnie dziesięciolecia zmieniła się diametralnie. Dziś odzież damska, a w tym także modne sukienki, są wykonywane z surowców wysokiej jakości, nie przypominających tych sprzed lat. Wybór materiałów jest zresztą tak duży, że w firmach odzieżowych mogą powstawać modele w różnych wariantach, także tania odzież damska. Taka tania odzież damska cieszy się sporą popularnością, głównie u pań, które mają ograniczone budżety. Co ciekawe, jest także spora grupa osób, które wolą kupować częściej modne sukienki, a potem bez żalu pozbywać się ich, kiedy stają się niemodne. Na to pozwala właśnie tania odzież damska, przy założeniu, że ubrania zakupione w danym sezonie, w kolejnym są już niemodne. Wielokrotnie zresztą, także te tańsze tkaniny są całkiem dobrej jakości, przez co nie można im zarzucić złego wyglądu.
Dzięki temu także zmieniła się przeciętna szafa pani dbającej o modny wygląd. Kiedyś zawierała jedną lub dwie modne sukienki, więc siłą rozpędu takie ubrania były noszone przez kilka sezonów. Dziś moda nakręca rynek i odwrotnie. Odzież damska szybciej wychodzi z mody, ale jest też bardziej dostępna. Dzięki temu kobiece szafy pęcznieją i puchną, a ekolodzy potępiają nadmierne ilości dokonywanych zakupów tekstylnych. To właśnie negatywna strona zmieniającej się mody, zagrożenie dla środowiska naturalnego.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)