Gry tego typu znane są już od wielu lat i mimo to ludzie, a głównie dzieci, nie tracą nimi zainteresowania. Główną zaletą takich gier jest szybka rozgrywka, która za każdym razem może przyjąć inny tor. Ćwiczenie pamięci przynosi zaskakujące efekty – przekonaj się!

Ulubione postaci, zwierzęta, kształty, kolory

To, na jaki rodzaj gry MEMORY się zdecydować w dużej mierze zależy od wieku gracza. Już najmniejsze dzieci z powodzeniem radzą sobie w manualnej grze pamięciowej stworzonej z drewnianych klocków, czy kart. Przeniesienie tych zasad na ekran komputera okazało się strzałem w dziesiątkę.

Proste zasady, trudna rozgrywka

Obecnie w sieci można znaleźć tysiące gier o takiej tematyce – nic dziwnego, każdy chciałby poćwiczyć pamięć z ulubionymi postaciami z bajek, filmów czy gier z dzieciństwa. Każda gra MEMORY opiera się na tym samym mechanizmie – odwracanie dwóch kart, żetonów, bloczków, kafelek, by znaleźć takie same lub pasujące do siebie elementy. Nic prostszego, prawda? Spróbuj sam i przekonaj się, czy dasz radę!

Ogromna ilość gier pamięciowych, czyli w co zagrać

Do wyboru masz gry o różnej tematyce: zwierzęta, przedmioty, czynności, zawody, kształty a nawet emocje! W grze „Uczuciowe Memory” głównym zadaniem jest odkrywanie par kartoników, pod którymi kryje się miś z różnymi emocjami, które należy dobrać w pary. Takie gry uczą dzieci nie tylko pamięci, ale i emocji, które towarzyszą maluchom codziennie.

 

W grze „Memory z Podróży” w głównej mierze chodzi o odkrywanie żetonów, pod którymi kryją się najsłynniejsze zabytki, takie jak Big Ben, Wieża Eiffla i Statua Wolności. W łatwy sposób dziecko skojarzy zabytki i dowie się, jak wyglądają.

Ostatnią propozycją jest wcale niełatwe „River Diamonds”, w który należy dopasować do siebie konkretne kryształy, nie tylko kolorystycznie, ale i pod względem kształtu. Ogranicza nas tutaj czas, który nie działa na korzyść. Do przejścia jest około 40 poziomów, co gwarantuje długą rozrywkę w wolnej chwili.

Dla osób, które cenią sobie prawdziwą rozgrywkę

memory games

Lubisz wiele wariantów tej samej gry? Cenisz sobie miejsce w rankingu i rywalizację? Z pewnością spodoba Ci się portal iMasz Pamięć, w którym możesz wybrać pomiędzy „trybem relaksacyjnym” a „graniem na czas”. W obu przypadkach chodzi o to samo – odkrycie par takich samych obrazków: alfabetu, jedzenia, liczb lub zwierząt. Dodatkowo do dyspozycji masz trzy rozmiary plansz: łatwy, średni i trudny. Na który z nich się skusisz?

Zalety płynące z gier MEMORY

Główną zaletą tego rodzaju rozrywki jest to, że nie da się przewidzieć, w ilu ruchach gra się zakończy. Dużo zależy od trudności elementów ale i od samej pamięci grającego. Osoby, które systematycznie ćwiczą swój umysł, w szybszym tempie rozwiązują łamigłówki i gry typu MEMORY a do tego poprawiają spostrzegawczość i refleks. To jak, gotowy na rozgrywkę?

Materiał zredagowany przez zespół Cosmic Games.

Fotografia w tym materiale Flickr.com CC 2.0 Martijn De Jonge

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: +1 (z 1 głos)