Konopie to gatunek rośliny należącej do rodziny konopiowatych, blisko spokrewnionej z takimi roślinami, jak chociażby niezwykle popularny na naszych polskich ziemiach chmiel. W obrębie rodziny konopiowatych wyróżnia się aż trzy gatunki. Są to konopie siewne, indyjskie oraz dzikie. Te ostatnie możemy spotkać stosunkowo niedaleko, bo na wschodnich terenach Ukrainy, a sporadycznie również w Polsce.

olej konopnyOd kilkudziesięciu lat rodzaj cannabis jest szkalowany w znacznej większości państw świata z racji swoich psychodelicznych właściwości . Palaczy marihuany uznaje się powszechnie za społecznych degeneratów egzystujących na marginesie, natomiast prawda ma się zupełnie inaczej. Bardzo wielu wybitnych ludzi lat ubiegłych spożywało konopie, które potrafią wzmóc kreatywność, gdy stosowane są mądrze i z umiarem. Jako przykład można podać chociażby Johna Lennona i jego kolegów z grupy The Beatles.

Ostatnie badanie wykazują jednak bardzo ciekawe, alternatywne zastosowanie dla roślin konopiowatych. Coraz częściej słyszy się, że konopie leczą raka, pomagają w resocjalizacji, czy wzmagają zdolności twórcze. W każdym z tych stwierdzeń tkwi przynajmniej cząstka prawdy, jednakże przyjrzyjmy się im metodycznie po kolei.

Badania bezspornie wykazują, że spożywany olej konopny (nie mylić z olejkiem haszyszowym) prowadzi do zahamowaniu rozwoju raka mózgu, a ponadto wielu innych typów nowotworu. Przy umiejętnym stosowaniu i w połączeniu z innymi typami terapii, możliwe jest również całkowite cofnięcie się danego schorzenia, tak że nie będzie po nim żadnego, ale to żadnego najmniejszego nawet śladu.

Istnieje pewna prawdziwa historia ojca, u którego trzyletniego synka stwierdzono śmiertelnego raka mózgu. Rodzic zignorował „racjonalne” zalecenia lekarzy i począł podawać swojemu dziecku kapsułki z substancją znaną jako olej cbd, który kupisz w sklepie internetowym http://wokolnatury.pl/. Po upływie pół roku przyprowadził syna na kontrolne badanie. Lekarz nie mógł uwierzyć w to, co się stało. Guz mózgu zniknął bez śladu. Takie przypadki można mnożyć, jednakże mimo to bardzo trudno zmienić ogólne nastawienie społeczne.

Jeżeli ktoś chce się na własnej skórze przekonać o dobroczynnych właściwościach konopi zalecam zaopatrzenie się za granicą w preparat, jakim jest herbata konopna. Napar ten skutecznie zwiększa kreatywność, uspokaja umysł, a ponadto ułatwia przebywanie w chwili obecnej i cieszenie się z prostych rzeczy, a są to zdolności, których w dzisiejszym świecie potrzeba szczególnie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)