Oprocentowanie lokat, jest na krytycznym poziomie, dlatego dziś większość ludzi posiadających kapitał pieniężny, poszukuje alternatywy dla lokowania pieniędzy w placówkach bankowych. Skoro nie są w stanie nic ciekawego nam zaoferować to trzeba szukać innych źródeł zarobku i powiększania oszczędności. Niektórzy mają bardzo ciekawe pomysły na zwiększenie zysku, z którymi warto się zapoznać.

Inwestycje w motoryzację.

Coraz częściej słyszy się o kolekcjonerach drogich i zabytkowych pojazdów. Czy kolekcjonują oni je ponieważ tak bardzo im się te auta podobają? Pewnie znajdą się i tacy. W większości jednak przypadków, kolekcjonerami zostają Casual Woman Saving Moneyosoby, które mają duże zasoby gotówki, a nie maja jej gdzie zainwestować. Banki nie mają dziś atrakcyjnych ofert nawet dla osób z naprawdę ogromnymi oszczędnościami.

Zabytkowe pojazdy nie tracą na wartości. Ich wartość natomiast z każdym kolejnym rokiem wzrasta. Im auto starsze tym droższe. Oczywiście mówimy o samochodach które mają już te 30-40 lat i więcej. Młodsze samochody niestety jeszcze długo będą musiały poczekać na to, aby ich wartość zaczęła rosnąć. Mówi się, że niektóre samochody w ciągu 5-10 lat, potrafią podrożeć nawet o 50 do 100% swojej wartości. Warto więc zastanowić się nad tym sposobem inwestycji, ponieważ może ona zagwarantować duży, znaczący zysk.

Nieruchomości, najpopularniejszy sposób na zysk.

Na całym świecie najwięcej osób inwestuje w nieruchomości. W Polsce również swego czasu, wiele osób interesowało się tym sposobem zwiększania swoich oszczędności. Oprocentowanie lokat było jeszcze wtedy na stosunkowo wysokim poziomie, gdy rozpoczął się boom na inwestycje w nieruchomości. Najczęściej kupuje się je, po to, aby je następnie komuś wynająć. Przykładowo mieszkanie o wartości około 150 000 złotych możemy wynająć za jakieś 1000 do 1200 złotych za miesiąc. Jaka lokata bankowa da nam taki zysk? Praktycznie nie ma takiej możliwości, aby lokaty bankowe zagwarantowały nam tak wielkie sumy pieniędzy, w skali roku.

Jeżeli więc mamy duże kwoty pieniędzy, które chcieliśmy umieścić na lokacie w banku, to warto to wcześniej dokładnie przemyśleć. Może faktycznie się okazać, że znacznie lepszym wyborem, będzie podjęcie ryzyka i zainwestowania naszych oszczędności w inny sposób. W podjęciu decyzji na pewno pomocny będzie ranking lokat dostępny na blogu oszczednoscionline.pl.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)