Glazurnictwo czyli potocznie mówiąc kładzenie płytek ceramicznych to trudna sztuka wykańczania wnętrz, która nie każdy może opanować. Podczas kładzenia płytek nie wystarczy umiejętność rozrobienia kleju i położenia samych płytek, należy również zachować poziom i pion oraz odpowiednią wysokość każdej płytki nad powierzchnią ziemi czy tez przy ścianie. Dodatkowo należy zachować jednakowe odstępy pomiędzy płytkami na tak zwane fugi, widzimy zatem iż glazurnictwo jest skomplikowane i trudne. Jeżeli decydujemy się na remont w domu i chcemy położyć płytki ceramiczne w kuchni bądź w łazience, a nigdy tego wcześniej nie robiliśmy, lepiej jest zatrudnić fachowca, który zrobi to za nas profesjonalnie i estetycznie.

Jeżeli natomiast pragniemy nauczyć się tej sztuki wykańczania wnętrz powinniśmy kupić najgorszej jakości płytki i metoda prób i błędów kłaść płytki w pomieszczeniu, gdzie nie musi mieć to efektywnego wyglądu.

Glazurnictwo krok po kroku to przede wszystkim umiejętność kładzenia kleju oraz układania na nim płytek, mierzenia za pomocą poziomicy pionu i poziomu każdej z płytek ceramicznych i wszystkich razem stanowiących jedną całość. Jednak sam poradnik w postaci tekstu i zdjęć nie wystarczy, należy również zobaczyć na własne oczy jak takie usługi remontowe wykonują profesjonaliści.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)