Odrobinę historii hazardu

Chociaż wiele osób próbowało, do tej pory trudno ustalić dokładnie bądź też choćby przybliżone daty powstania poszczególnych gier hazardowych. Oczywiście postęp w technice już nie raz pozwolił nam dowiedzieć się czegoś na temat historii hazardu odnalezieniu i zweryfikowaniu takich przedmiotów jak rekwizyty do gier, kości, plansze itp., które były używane w zamierzchłych czasach. Już dziś wiadomo, że gry hazardowe nie są współczesnym, amerykańskim wynalazkiem. Archeolodzy znaleźli nawet ważniejszy dowód rzeczowy, pisany w czasach rzymian, kiedy to rozgrywki hazardowe były podobno bardzo popularne i lubiane.

Dla wielu graczy nie jest jednak ważny fakt czy ruletka powstała dzięki rzymskim legionistom przewracającym swoje rydwany, czy też ruletka została przyniesiona przez mnichów z terenu Chin. Mało ważne jest też to, że średniowiecze a dokładnie czasy rewolucji francuskiej były bardzo ważnym czasem dla gier hazardowych, że wtedy właśnie gry hazardowe były już bardziej brane pod uwagę naukowo oraz były rozwijane dzięki swoim oddanym pasjonatom. Niemniej, jeśli chcemy być graczami na poziomie, warto wiedzieć, że bardzo znana i wielbiona ruletka, która znana jest w dzisiejszej formie, pochodzi właśnie z Francji.

W XVIII wieku ruletka ukształtowała się już na stałe, po czym podbiła świat swoim nowatorskim rozwiązaniem i chęcią dużego zarobku. Warto wziąć też pod uwagę fakt, że nie kto inny jak królestwo Monako wybudowało swoje pierwsze prawdziwe kasyno. Świątynie hazardu i źródła wygranych w grach hazardowych pochodziły właśnie z Monako, a nie z popularnego dziś Las Vegas. W czasie teraźniejszym, ojczyzną hazardu jest oczywiście znane wszystkim właśnie Las Vegas, które przyciąga 100 tysięcy graczy dziennie z całej kuli ziemskiej. Jeśli można gdzieś znaleźć ducha hazardu w powietrzu to właśnie tam.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)