Kredyty hipoteczne to bez wątpienia najpowszechniejsze sposoby finansowania zakupu wszelkiego typu nieruchomości. Kredyt hipoteczny jest tradycyjnym kredytem przyznawanym przez bank najczęściej na bardzo wiele lat. To typowy i wciąż często zaciągany kredyt długoterminowy w Polsce. Bez wątpienia większość ludzi nie może samodzielnie kupić domu bądź mieszkania za własne środki. Kredyt hipoteczny to zwykle najlepsze i jedyne rozwiązanie.

Kredyty hipoteczne są zazwyczaj zabezpieczane przez hipotekę, stąd właśnie ich nazwa. Z uwagi na fakt, że kredyty tego rodzaju opiewają na stosunkowo duże kwoty pieniężne, wiarygodność kredytobiorcy jest zazwyczaj niezwykle szczegółowo sprawdzana, a wszelkie procedury są zwykle czasochłonne. Kredyty na nieruchomości przyznawane są zwykle na bardzo wiele lat, jednakże najkrótszy czas, na który można zaciągnąć kredyt hipoteczny to pięć lat.

Kredyty hipoteczne możemy podzielić na kilka rodzajów. Najprostszego podziału możemy dokonać ze względu na walutę. Wskazać można kredyt hipoteczny w złotówkach, zaciągany w rodzimej walucie, a także walutowy, przydzielany w walucie obcej (lub do niej denominowany). W tym przypadku zobowiązanie jest przeliczane na obcą walutę, zaś oprocentowanie zależy od oprocentowania kredytów na rynkach międzynarodowych. Obliczając więc wysokość kolejnych rat kredytowych, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie kredytu, lecz także zmienność kursu walutowego.
Zaciągając kredyt hipoteczny powinniśmy liczyć się z tym, iż pieniądze mogą zostać przeznaczone na jeden wybrany cel, związany rzecz jasna z kupnem nieruchomości. Rzecz jasna starając się o kredyt tego typu należy pamiętać, iż bardzo dużo zależy od naszej historii kredytowej. W zależności od banku do oceny zdolności kredytowej brane bywają różne algorytmy.

Okazuje się często, że w kilku bankach ta sama osoba może mieć inną zdolność kredytową. Poszukując odpowiedniego kredytu dla siebie, należy zatem zapoznać się z różnymi propozycjami, jakie gwarantują nam banki. Oprócz tego dobrze korzystać z różnorakich dofinansowań, które zapewniane są m.in. przez państwo na kupno własnego mieszkania. Tego rodzaju pomoc rządowa niekiedy okazuje się bardzo korzystna.

Fajnym pomysłem jest wykorzystanie portali finansowych – np. ten. Można tam znaleźć praktyczne porady o pożyczkach hipotecznych. Chodzi m.in. o takie zagadnienia jak: realne oprocentowanie, opłaty czy inne czynniki. Co najważniejsze sprawdzając tego typu strony można posiąść wiedzę ile zapłacimy za kredyt hipoteczny. Wszelkie fakty zazwyczaj są publikowane w porównaniach.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)