Konsolidacja kredytów to sprawdzona metoda nade wszystko na pozbycie się kłopotów finansowych. W jaki sposób? Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że pożyczkobiorca, który w konkretnym czasie reguluje parę zobowiązań, ma szansę otrzymania takiego kredytu, w ramach którego będzie regulował wcześniejsze zadłużenia. Taki produkt pożyczkowy został pomyślany przede wszystkim dla ludzi, którzy mają większe kłopoty z poprawnymi spłatami kredytów pieniężnych, nawet wobec kilku banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wykaraskać się ze spirali pożyczkowej i pozwolić wrócić płynność domowemu budżetowi.

W ramach kredytu konsolidacyjnego pożyczkobiorcy mogą liczyć przede wszystkim na wydłużony czas spłaty. W taki sposób miesięczne raty wcześniejszych kredytów będą zmienione w jedną spójną ratę, jaka jest mniejsza, niż suma rat poprzednich. Przy mniejszej racie oraz wydłużonym okresie spłaty zapożyczenia, interesanci mają więc lepsze szanse na terminową spłatę zobowiązania. W przypadku konsolidacji jedna rata wpłacana jest do danego banku, w którym wzięty został kredyt konsolidacyjny. Kredytobiorca nie frapuje się już spłacaniem poprzednich pożyczek, bowiem to bank po otrzymaniu raty zajmuje się wpłacaniem odpowiedniej części pożyczki dla odpowiedniej instytucji. Ciężar regulowania wcześniejszych pożyczek jest więc zdjęty z dłużnika.

Czy jednakowoż konsolidacja kredytów to naprawdę świetny sposób ze względu na koszty? Okazuje się, iż nie do końca. Dłuższy okres spłaty powoduje naliczeniem wyższych odsetek, które powędrują do banku. W ostatecznym rozrachunku zadłużeni posiadający kredyt konsolidacyjny ponoszą generalnie większe koszta. Oprócz tego istnieje wiele dodatkowych kruczków, na które w momencie konsolidacji trzeba zwrócić uwagę. Przede wszystkim jest to prowizja, która do najniższych nie należy a można ją sprawdzić na serwisie Mój portfel. Dodatkowo bank może zechcieć od kredytobiorcy kolejne zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia.

Decydując się więc na konsolidację kredytów warto policzyć wszelkie związane z tym koszta. Być może następne koszta związane z następnym zadłużeniem okażą się mniejsze, niż konsolidacja. Trzeba ponadto przeanalizować ranking pożyczek konsolidacyjnych przed zorientowaniem się na którąkolwiek ofertę banku.

Wybór kredytu w tej sytuacji jest najważniejszy. Można wejść na portale branżowe i odszukać porównanie najtańszych kredytów. Posługując się nim jesteśmy w stanie natrafić na atrakcyjne oferty konsolidacji kredytów. Należy także zwrócić uwagę na warunki umowy oraz wszelkiego rodzaju koszty kredytu. Posiadając takie informacje możemy być pewni, że wybrany przez nas kredyt jest najlepszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)