Notebooki cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników mimo, że coraz więcej osób planuje zakup dla siebie tabletów. Typowe notebooki dostępne na ten moment w sklepach oferują podzespoły, które w zupełności mogą zaspokoić typowego użytkownika komputerów.

Notebooki to potoczne określenie na laptopy, jeszcze kilka lat temu można było znaleźć różnicę pomiędzy tymi poszczególnymi urządzeniami. Jednak od niedawna ta różnica praktycznie zanikła i nazwy te są używane wymiennie do określenia tego samego urządzenia.

Współczesne notebooki różnią się od wcześniej dostępnych laptopów i komputerów przede wszystkim znacznie lepszą jakością i wykonaniem.

Dodatkowy postęp miniaturyzacji sprzętu sprawił, że dzisiejszy laptop jest znacznie bardziej przenośny niż sprzęt nazywany mobilnym jeszcze cztery, czy pięć lat temu.

Jeżeli chodzi o podzespoły takiego notebooka, to można spotkać znaczną rozbieżność. W zależności od posiadanego budżetu, a także wyboru producenta możemy uzyskać kompletnie różną konfigurację takiego sprzętu. Od minimalistycznego zawierającego zintegrowane podzespoły, mały dysk twardy i średniej klasy procesor, po potwora prędkości, który dorówna najlepszym komputerom stacjonarnym, a przy tym nie będzie zajmował znacznego miejsca na biurku.

W przypadku gdy zależy nam na mobilności takie rozwiązanie w formie netbooka jest chyba  najlepszym z możliwych. Obecne netbooki coraz bardziej zbliżają się parametrami do komputerów, gdzie jeszcze kilka lat temu różnica była znacząca.

Również poprawie uległa żywotność baterii, która jest tak istotna z punktu widzenia użytkowników pracujących w terenie. Wykorzystanie energooszczędnych procesorów, dysków SSD, które pracują tylko wtedy gdy pobieramy coś z dysku oraz hybrydowych kart graficznych czas pracy typowego notebooka znacznie się wydłużył.

Nikogo nie dziwi już notebook, który pracuje przez kilka godzin przy stałym korzystaniu z podstawowych programów biurowych. Oczywiście jeżeli uruchomimy programy pobierające dużo mocy procesora, lub skusimy się na oglądnięcie filmu w jakości fullHD to czas pracy takiego laptopa bez konieczności ładowania może się znacznie  skrócić.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)