Komputery są urządzeniami, które w obecnych czasach stanowią bardzo istotny element ludzkiego życia. Postęp w tej technologii jest bardzo szybki, ponieważ kiedyś były tylko wykorzystywane do przeprowadzania operacji matematycznych. Obecnie są stosowane do wielu innych działań. Jakie miejsce w codziennym życiu mają obecnie komputery?

Komputeryzacja jest zjawiskiem bardzo powszechnym – jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ dostęp do danych jest dużo prostszy i wygodniejszy. Nigdzie nie zalegają tony papierów z danymi informacjami. Komputeryzacja przydałaby się przede wszystkim w Narodowym Funduszu Zdrowia, ponieważ wszystkie kartoteki są w dalszym ciągu papierowe i uzyskanie pewnych informacji jest czasochłonne. W przypadku zastosowania komputeryzacji, dostęp do bazy danych miałby każdy lekarz, a wydruk byłby kwestią kilku minut. Jedynym problemem jest sposób wdrożenia takiego rozwiązania, ponieważ ręczne wpisywanie kartotek było by bardzo czasochłonne. W takim wypadku należałoby przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo informacji, ponieważ dane te są dość poufne i nie mogą wyciec. Dlatego w wypadku każdej bazy danych warto zainteresować się systemami zarządzania bezpieczeństwem informacji, które w sprawny sposób zapewniają bezpieczeństwo danych danego systemu informatycznego.

2367468669_8969e4d830_b

Idąc dalej, komputeryzacja jest bardzo dobrze widoczna w przedsiębiorstwach – duże firmy wdrażają różnorodne systemy ERP, które wspomagają zarządzanie firmą. Stosując tego typu systemy, każdy użytkownik ma dostęp do systemu, a każdy moduł posiada podobny interfejs graficzny. W związku z tym, praca staje się dużo przyjemniejsza i szybsza. Idąc dalej, przedsiębiorstwa korzystają z możliwości komputera np. podczas przeprowadzania szkoleń. Szkolenie zarządzanie projektami pracowników może być przeprowadzone w szybki sposób, korzystając z prezentacji multimedialnych. Ułatwiona została w ten sposób również praca działu BHP. Korzystając z odpowiednich programów komputerowych, ocena ryzyka na danym stanowisku pracy jest dużo szybsza i przyjemniejsza, a wszystkie istotne informacje, mogą zostać zawarte w osobnej bazie danych.

Czy kierunki informatyczne są nadal popularne? – jest to częste pytanie, które zadają sobie młodzi ludzie. Mają oni pewne obawy, ponieważ boją się przesycenia rynku informatykami. Są to jednak dość zbędne obawy, ponieważ dobrych specjalistów, pomimo tego, iż jest ich wielu, cały czas potrzeba. Branża komputerowa jest jedną z najprężniej rozwijających się dlatego programiści czy elektrotechnicy będą cały czas pożądani. Warto jednak pamiętać, że praca informatyka to przede wszystkim praca samodzielna. Należy poświęcić długie godziny aby nauczyć się dobrze programować w danym języku. Bez pracy własnej, czasem ciężko osiągnąć zadowalający poziom umiejętności.

2624669577_cf5499ec84_o

Cała branża komputerowa ciągle się rozwija – jej znaczenie w życiu każdego człowieka jest coraz większe. Chociaż nie każdy z nas bezpośrednio może odczuć jej znaczenie, to należy pamiętać, że korzystamy często z produktów i usług, które oferuje nam firma bardzo mocno skomputeryzowana, przez co jakość ich usług również jest większa.

 

źródło: http://cts.com.pl/szkolenia-z-zarzadzania/szkolenia-zarzadzanie-projektami—autorskie

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)