Wiele ludzi używa komputerów, czasami nawet nie zdając sobie z tego sprawy

Na świecie możemy wymienić setki tysięcy, jeżeli nie miliony różnych zawodów. Oczywiście nie wszystkie z nich są wdzięczny, nie wszystkie są dobrze płatne, niektóre wręcz obrzydliwe. Jednak co w tym wszystkim jest z komputera? No cóż, oczywiście komputer jest używany przez informatyków wszelkiej maści, grafików komputerowych.. to jest oczywiste dla każdego. Jednak już mniej oczywiste jest na przykład używanie komputera przez powiedzmy dziennikarzy. Nie? No dobra, a co powiecie na nauczycieli? Widzicie, tutaj się okazuje, że nawet ktoś, kto teoretycznie niewiele ma wspólnego z komputerem, korzysta z niego. No jeszcze.. policja, straż pożarna, lekarze (oczywiście).. ci wszyscy przedstawiciele różnych zawodów używają komputerów i przydają się one im w jak największym stopniu. No co tu dużo gadać, komputery to przyszłość całego świata – niedługo każdy zawód będzie wykonywany z komputerem lub przez komputer. Tak to już jest na tym świecie.

Jedyne o czym myślę to mój komputer

Komputer to święta rzecz, bardzo przydatna czy to do pracy czy do zabawy. Jednak czasami może się okazać, że człowiek się przyzwyczaja przyzwyczaja aż w końcu się.. uzależni. Tak było w moim przypadku. Zdarza mi się, że na zajęciach czy w pracy po prostu rozmyślam o moim komputerku, o tym co bym sobie włączył i co na nim porobił. Zapycha mi to wszelkie myśli, nie potrafię skupić się na niczym innym. A w domu, gdy wejdę do pokoju od razu rzuca się w oczy – taki piękny, błyszczący, zachęca do włączenia. A oczywiście rzadko kiedy jest wyłączony, gdy jestem w domu. Jeżeli to nie jest uzależnienie, to nie wiem co nim jest. Oczywiście wszyscy mówią mi naokoło, że powinienem przestać tyle czasu spędzać przed komputerem ale ja się nie zgadzam – uwielbiam to moje małe cacko i będę siedział przed nim jak najdłużej. Taka jest wola moja, i niech wszyscy ją uszanują. Nawet do grobu go ze sobą zabiorę – to wspaniała rzecz. Kiedyś ludziom do grobów wrzucano ulubione przedmioty – moim z całą pewnością jest mój PC.

 

Nielegalne oprogramowanie?

Sporo ludzi kombinuje żeby nie używać legalnego oprogramowania, gdyż wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Czy jednak opłaca się to na dłuższą metę? Wartość nielegalnego oprogramowania w Polsce w 2008 roku oszacowano na 200 milionów złotych.
W sierpniu wskutek działań policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą na terenie Polski ujawniono kilka przypadków korzystania przez firmy z nielegalnego oprogramowania. Przeszukano m.in. firmę projektującą urządzenia przemysłowe w Szamotułach, firmę szkoleniową z Wrocławia, architektoniczną z Gdańska oraz mieszkania prywatne przedsiębiorców z województwa lubelskiego. Wiele firm oszczędza, nabywając pirackie programy – mówi Bartłomiej Witucki z Business Software Alliance.
Oprócz wysokich kar finansowych osobom korzystającym z nielegalnego oprogramowania grozi kara pozbawienia wolności.

 

Komputer a dziewczyny 🙂

Tutaj powinniśmy postawić sobie pytanie – czy komputer jest największym wrogiem kobiet, czy też może odwrotnie – dziewczyna największym wrogiem komputera. Mówimy oczywiście o komputerze, który posiada mężczyzna heteroseksualny 😉 W każdym razie nie znam odpowiedzi na to pytanie, nawet nie jestem przekonany, czy jest właściwie zadane. Przecież komputer nie może być AŻ TAK zły, prawda? Jasne, mam wielu znajomych, którzy przez swoją zbyt dużą styczność z komputerami przestało się widywać z laskami.. jednak czy jest to sytuacja na tyle powszechna, aby mówić tutaj o problemie społecznym?

Komputer daje wiele możliwości spędzania wolnego czasu.. to oczywiste. Ale to zależy od właściciela czy woli wyjść z kolegami na piwo, z koleżanką na zakupy czy z partnerem/partnerką na romantyczną kolację. Albo ewentualnie z rodziną do babci 😉 W każdym razie nie bójmy się zdecydować zgodnie z naszymi własnymi przekonaniami – jeżeli wolimy przejść kilka misji więcej w grze zamiast iść zobaczyć się z dziewczyną – znaczy, że nie jest ona dużo warta. Albo to my nie jesteśmy dużo warci, ale tego nie mogę mówić, prawda?

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.8/10 (14 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)