Niemniej jednak to konta oszczędnościowe stanowią interesującą metodę na oszczędzenie pokaźnych pieniędzy. Czasami bowiem dzieje się tak, że staramy się zbierać jakieś oszczędności, jakie następnie chcemy spożytkować na określony cel. Nie zawsze zbieranie do skarbonki się udaje, ponieważ możemy stale z niej podbierać jakieś drobne na aktualne potrzeby. Konto oszczędnościowe pozwala jednak na zbieranie pieniędzy z dużą stopą procentową. Klienci mają wtedy możliwość dostępu do środków w wybranym momencie, naturalnie bez utraty odsetek.

Konta osobiste można podzielić na parę różnych odmian, z których najbardziej znany jest przede wszystkim ROR, czyli konto oszczędnościowo-rozliczeniowe. Mianowicie prezentuje się ono w taki sposób, że umożliwia zbieranie pieniędzy i tym samym funkcjonuje jako charakterystyczny wariant lokaty, czyli w przypadku sporej sumy mieszczącej się na rachunku, naliczany jest okresowo pewien procent, który w postaci ekstra pieniędzy doliczany jest do reszty ulokowanych przez nas środków.

Ostatnim gatunkiem depozytu bankowego są popularne lokaty terminowe. W tej sytuacji umowa zawierana jest na ustalony czas i tak samo, jak w przypadku wyżej opisanych depozytów bankowych, również dotyczy trzymania pieniędzy w banku. W tym jednakowoż przypadku bank zobowiązany jest oddać uzyskany kapitał wraz z naliczonymi odsetkami na koniec okresu trwania lokaty. Zagłębiając się w szczegóły, lokaty można by podzielić jeszcze na odnawialne i nieodnawialne. W tym pierwszym przypadku po zakończeniu umowy jest ona błyskawicznie ponawiana i nie następuje wypłata oszczędności dla klienta.

Niestety ostatnio naliczanie profitów na ROR-ach stało się mniej atrakcyjne dla przeciętnego Kowalskiego. W większości popularnych banków, które funkcjonują od dziesięcioleci, pobierane są okresowe opłaty, jakie nie dla każdego są nieodczuwalne. Dlatego za korzystanie z konta w ważniejszych bankach przyjdzie czasami zapłacić nawet i kilkadziesiąt złotych. Na szczęście świetną metodą okazują się być rachunki w bankowości przez Internet, za których użytkowanie nie są naliczane żadne opłaty.

W teraźniejszych czasach generalnie wszyscy prowadzą konta osobiste. Są to jedne z kilku gatunków depozytów w bankach, z jakich naturalnie korzysta praktycznie każdy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)