tablet5Od dosyć dawna można zaobserwować pewien trend na rynku nowej technologii. Przez pewien czas wśród producentów poszczególnych podzespołów komputerowych trwała walka na gigabajty, megahertzy i tym podobne jednostki. Praktycznie co kilka miesięcy można było śmiało kupić komputer, który nieraz był dwukrotnie mocniejszy, szybszy i przechowywał dwa razy więcej danych niż jego poprzednik.

Takie czasy jednak powoli dobierają końca. Jak obserwują niektórzy analitycy rynku technologicznego użytkownicy powoli przestawiają się na urządzenia, które nie pozwalają na ingerencje w ich wnętrze.

Nowe smartfony, tablety czy ultra cienkie laptopy nie powalają na wymianę swoich wnętrzności więc klient jest zmuszony w przypadku zużycia, lub słabnącej mocy urządzenia wymienić go całkowicie  na nowy.

Co obecnie staje się popularne?

Wspomniane wcześniej tablety i laptopy powoli wypierają dawne komputery stacjonarne, tzw. blaszaki, które gościły do nie dawna pod naszymi biurkami. Możliwością tuningowania  i rozbudowania wnętrza komputera interesują się już najbardziej zagorzali fani komputerów

Coraz więcej osób pozostaje przy swoich tabletach czy laptopach i za pomocą nich korzysta z poszczególnych możliwości jakie im dają. Większość klientów to tzw. konsumenci pasywni, którzy nie potrzebują siedzieć wygodnie przed biurkiem przed fizyczną klawiaturą i myszką. Zwykle w zupełności wystarczy dotykowy ekran czy korzystanie z gestów do poruszania się po Internecie, czy własnej bibliotece muzycznej.

Twarde przeiadywanie przed biurkiem i komputerem stało się bardziej domeną grafików, inżynierów i innych osób, które profesjonalnie zajmują się zadaniami wymagającymi korzytania z wyspecjalizowanego oprogramowania dostępnego jedynie na komputery stacjonarne o wysokiej mocy obliczeniowej.

Gdzie kupić coraz popularniejsze tablety?

Wszyscy młodzi użytkownicy Internetu do jego przeglądania używają zwykle ekranów tabletów i swoich zaawansowanych telefonów komórkowych, które mocą obliczeniową mogą dorównywać komputerom stacjonarnym  z przed zaledwie dwóch lat.

Aby kupić dobry tablet , czy szybkiego laptopa wystarczy udać się do najbliższego sklepu komputerowego. Często również w skleph RTV/AGD znajdziemy stoiskach na których są sprzedawane tablety i laptopy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 9.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)