laptop99Dobre komputery to takie, które pozwalają na swobodną pracę jak również granie w zaawansowane gry komputerowe przy jednoczesnej możliwości długiej pracy na pojedyńczym ładowaniu.

Jest to możliwe jeżeli zakupimy laptopa, który będzie posiadał wbudowaną serię elementów, które pomogą na optymalizację oszczędzania energii. Przykładem takiego rozwiązania jest połączenie dysku SSD i tradycyjnego dysku twardego.

Połączenie dysku SSD i tradycyjnego dysku

Technologia ta działa w oparciu o możliwość pracy na tradycyjnym dysku w momencie odtwarzania dużych plików i tych, z których nie ma potrzeby korzystać często, zaś dla danych systemowych i często uruchamianych programów uruchamiany jest dysk SSD.

Dzięki temu nie musimy mieć uruchomionego cały czas dysku tradycyjnego co daje znaczne oszczędności na zużyciu prądu. Jednocześnie korzystanie z dysku SSD znacznie przyspiesza pracę i dostęp do danych na nim znajdujących się w porównaniu do dysku tradycyjnego.

Dwie karty graficzne w jednym laptopie

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie dwóch kart graficznych. Jednej, która działa cały czas i jest zintegrowana na płycie głownej. Jej celem jest wspomaganie procesora w pracy na obliczeniach graficznych. Taka karta nie zużywa tak dużo prądu jak karta dedykowana.

Druga karta graficzna jest zamontowana na stałe w komputerze jednak nie jest ona uruchamiana aż do momentu, gdy jest to naprawdę konieczne. Taka karta graficzna jest uruchamiana w przypadku gdy np. konieczne jest uruchmienie zaawansowanej grafiki w grach komputerowych czy ma być uruchomiony film w wysokiej rozdzielczości.

Inne rozwiązania

Laptopy, które są wyposażone w tego typu rozwiązania  mają możliwość bardzo ekonomiczej pracy.

Innymi rozwiązaniami, które są spotykane w tego typu sprzęcie może być przykładowo możliwość optymalizacji pracy procesora. Procesory w ultralekkich laptopach oparte są o architekturę, która pozwala na znacznie lepsze zarządzanie energią.

Dodatkowe rozwiązania optymalizujące tworzone są zwykle przez samych producentów sprzętów.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)