Nieustannie myślisz o tym, aby zgubić zbędne kilogramy? Ale co dzień odkładasz decyzję na jutro. Nie czekaj na wiosnę czy lato. Zacznij od dziś, każdy moment jest odpowiedni. Zdrowe odchudzanie to nie tylko pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale wkroczenie na nowy, zdrowszy etap życia. Zastosowanie się do wyznaczonych reguł pozwoli uzyskać dobry wygląd oraz lepsze samopoczucie.

Najważniejsza zasada: trzymaj się zasad!

Aby proces odchudzania zakończył się pełnym sukcesem, niezbędne jest sumienne przestrzeganie wszystkich określonych reguł, bo bez tego ani rusz. Potrzebna jest silna wola oraz upartość w dążeniu do celu. Zdrowa cera, smukłe ciało i lepsza energia to tylko niektóre korzyści, jakie niesie za sobą odchudzanie. Muszą one stać się głównym motywatorem twoich działań, a więc zaczynamy!

redukcja-wagi

  1. Należy w zrezygnować ze słodyczy oraz fast foodów. Pamiętajmy, że zjedzenie smakołyka w tym wydaniu da nam chwilową rozkosz podniebienia, ale jego skutki odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej.
  2. Napoje gazowe oraz słodzone soki zamień na wodę. Powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi około 2 litrów wody. Ma ona zbawienny wpływ na nasze zdrowie oraz wygląd skóry – promienna cera, lśniące włosy.
  3. Ruch jest niezbędnym elementem procesu odchudzania. Rower, bieganie, basen, siłownia czy sala gimnastyczna, gry zespołowe – w każdej postaci ruch sprawia, że spalamy kalorie i pozbywamy się niepotrzebnych kilogramów. Dodatkowo wzmacniamy mięśnie i poprawiamy wydajność organizmu.
  4. Warzywa i owoce to cenne składniki naszej diety, trzeba jednak pamiętać, że niektóre owoce mają w sobie dużo cukru, należy więc z nich zrezygnować. Owoce o niskiej zawartości cukru to przede wszystkim ananasy i grejpfruty. Mają działanie odchudzające.
  5. Wizyta u dietetyka – ułożenie sobie samemu diety nie jest najlepszym pomysłem. Najlepiej więc udać się do specjalisty, który wyznaczy nam właściwy sposób odżywiania, odpowiednio dobrany dla naszego organizmu.
  6. Stosuj suplementy diety – odpowiednio dobrane suplementy diety mogą stanowić bardzo duże wsparcie naszego odchudzania. Przykładem takiego suplementu wspomagającego redukcję wagi może być spirulina hawajska w tabletkach, dostępna na http://hanoju-sklep.pl/pl/spirulina/213-spirulina-hawajska-500-mg-250-tabletek.html.
  7. Bez głodzenia! – Niejedzenie to największy mit odchudzania. Gdy nie jemy, w naszym organizmie odkłada się tkanka tłuszczowa. Organizm magazynuje energię na zapas.
  8. Unikaj alkoholu! – jest bardzo kaloryczny i zaostrza apetyt.
  9. Śpij! – zmniejszona ilość snu powoduje, że żołądek produkuje większą ilość kwasów żółciowych, co zwiększa nasz apetyt.

Przede wszystkim ćwicz silną wolę i znajdź w sobie motywację!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)