Jak wiemy poker nie jest grą tylko jedną. Wyróżnić możemy kilka jej rodzajów i odmian. Najpopularniejszy jest poker Texas Holdem. W artykule tym jednak nie będziemy go opisywać. Zazwyczaj jest tak, ze jeśli planujemy rozpocząć przygodę z pokerem, to na samym początku zapoznajemy się z zasadami grania w tę odmianę pokera.

My pragniemy tutaj zwrócić uwagę na pokera pięciokartowego. Jest to bardzo ciekawy pomysł na rozszerzenie działalności pokera. Tak jak Texas Holdem zaliczany jest jako najpopularniejszy rodzaj pokera tak poker pięciokartowy jest najprostszą metodą rozgrywania pokera. Aby jednak grać w pięciokartowego należy najpierw zapoznać się z kartami oraz układami. W tym przypadku jest to jak najbardziej wymagane. Po angielsku nazwa pięciokartowego pokera brzmi następująco: poker 5 Card Draw. Jest to uproszczona odmiana. Ona bardzo dobrze przyjęła się na salonach gier hazardowych. Ten rodzaj pokera ma w zasadach możliwość posiadania pięciu kart własnych. Jednak jeśli chodzi o wymianę ich to możliwe jest dokonanie tylko raz wymiany. Dlatego należy jak w najszybszym czasie zdecydować się na strategię jaką obierzemy i na jaki układ się zdecydujemy i powoli zacząć go układać. Pierwsza runda gry pokera pięciokartowego rozpoczyna się po rozdaniu wszystkich pierwszych pięciu kart. W takiej sytuacji gracze mają kilka możliwości. Mogą zdecydować się wejść do gry dalej, przebić, lub spasować, czyli zrezygnować. Jeśli ta runda zostanie zakończona, to przystępujemy do kolejna. Druga runda może dać nam możliwość wzmocnienia swoich siły.

Aby tak jednak było musimy przestawić się na nowe pięć kart, które będziemy posiadać również do dyspozycji. Kart tych nie będzie widział żądny przeciwnik, będą to karty do naszej własnej dyspozycji. Jeśli zdecydujemy się na wymianę wszystkich pięciu kart, to w pewien sposób będziemy ryzykować. Gracz ma niepewność, czy do tych swoich kart, które pozostawia dobierze odpowiednie, i czy będzie w stanie stworzyć odpowiedni układ kart. Poker jest grą, która wymaga od nas skupienia oraz cierpliwości.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.3/10 (12 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)