Świat finansów dla wielu bywa skomplikowany i trudny do zgłębienia. Przeciętny człowiek zainteresowany racjonalnym zainwestowaniem wypracowanych pieniędzy niechętnie zagląda na giełdę z racji braku niezbędnej wiedzy i doświadczenia, a mnogość ofert, jakie kierują do niego banki, przytłacza go i utrudnia wręcz wybór odpowiedniej oferty.

Z myślą o potrzebach konsumentów, którzy nie chcą jedynie przechowywać swoich pieniędzy na kontach bankowych, ale chcą nimi aktywnie zarządzać, powstało Open Finance SA. Funkcjonuje na polskim rynku już od 2004 roku. Obecnie to największe i najpopularniejsze biuro doradztwa finansowego w Polsce. Świadczy ono rozmaite usługi. Jego pracownicy dzielą się na personel działu obsługi klienta oraz doradców internetowych. Ci pierwsi oferują poradnictwo finansowe w licznych oddziałach agencji, zaś doradcy Internetowi pomagają w obsłudze kont internetowych działu Open Online, za pośrednictwem których konsument może inwestować pieniądze na różne sposoby (wybierając korzystne dla siebie lokaty, grając na giełdzie) i monitorować koszty walut.

Pracownicy open finance mogą na życzenie klienta, najczęściej nie pobierając dodatkowej opłaty, dokonać zestawienia nawet 20 różnych ofert lokat – na stronie internetowej dostępny jest ranking lokat różnych banków, a więcej szczegółów udzieli nam nasz osobisty doradca finansowy. Podobnie możemy dzięki open finance porównywać  kredyty. Doradcy poinformują klienta o warunkach kredytu, istotnych różnicach między ofertami banków i doradzą najkorzystniejszy wariant w zależności od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. Za pośrednictwem open finance możemy także uzyskać kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu stare kredyty zamienimy na jeden nowy z niższą miesięczną ratą.

Oprócz dostępu do ofert banków Open Finance oferuje także własne instrumenty finansowe – lokaty i fundusze inwestycyjne. Oferują także karty kredytowe i otwarcie rachunku maklerskiego, dzięki któremu możemy inwestować na giełdzie bez wychodzenia z domu.

Open Finance to jednak nie tylko, jak większość kojarzy, firma. Mówiąc open finance możemy mieć do czynienia również z prywatnymi fachowcami świadczącymi tego typu usługi doradcze, z zakresu finansów. Weźmy za przykład doradcę finansowego Panią Monikę Rytel (www.monikarytel.pl) świadczącą usługi open finance na terenie Białegostoku. W dziedzinie ekonomii „siedzi” jak mało kto. Regularnie odbywa coraz to nowe szkolenia, które pozwalają jej na bieżąco orientować się w ofertach większości instytucji finansowych. Dla zapewnienia swoim klientom większego bezpieczeństwa i gwarancji profesjonalizmu. Korzystający z usług doradztwa finansowego Pani Moniki Rytel bardzo często chwalą sobie z nią współpracę i pozytywnie oceniają jej owocną pracę.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)