Remont Twojego domu, musisz solidnie zaplanować. Jeśli plan remontu wynika, nie z Twoich nagłych potrzeb wywołanych walącymi się zewsząd ścianami, ale z tego, że masz większy przypływ gotówki, który możesz zainwestować, wykonaj solidny plan remontu i dobrze się do niego przygotuj. Przede wszystkim potrzebna Ci będzie rzetelna ekipa remontowa, która nie zrujnuje Twojego domu i budżetu oraz wykona pracę sprawnie. Dzisiaj prawie wszystkie tak działają, ale warunkiem jest to, aby nie zatrudniać znajomych.

Po prostu się tego nie robi. Kolejną rzeczą jest kosztorys. Tak samo ważny. Kosztorys robimy wstępnie razem z naszą ekipą remontową. Musimy wliczyć w to ich środki należne za pracę, wszystkie koszta materiałów, pozwoleń, ulepszeń i współpracy. Kolejną ważną rzeczą, która będzie Ci potrzebna przy przygotowaniach do remontu jest zrobienie planu. Ekipa będzie potrzebowała mapki z tym, jak rozplanowane są pomieszczenia w Twoim domu, gdzie przebiega obecna instalacja elektryczna i hydrauliczna, aby niczego nie naruszyć. We wszystkim musisz być gotowy na konsultację oraz ważne, aby nie zapominać o tym, że to do nas należy ostateczna decyzja jak będzie wyglądał całokształt działania. Jeśli mieszkasz w bloku o cienkich ścianach, uprzedź najbliższych sąsiadów i przeproś za problemy. Nie będą robić scen, o to, że remont ich zaskakuje, a Ty nawet nie masz zamiaru ich poinformować.

Jeśli będziesz pamiętać o nadzorowaniu pracy ekipy remontowej, to nie będziesz mieć później problemu ze wszystkimi poprawkami. Jeśli na bieżąco będziesz mówić o swoich oczekiwaniach, z pewnością fachowcy postarają się im sprosta zawczasu, a nie po fakcie, kiedy trzeba wszystko rozkuwać, rozkręcać i burzyć. Lepiej budować. Przygotowania do remontu są czasochłonne i pracochłonne, jednak nie należy ich ignorować, ani zostawiać na później. Im lepiej się z nimi uporamy, im podejdziemy do sprawy bardziej profesjonalnie, tym szybciej zakończymy remont i będziemy mogli się cieszyć efektami całej pracy, która zazwyczaj trwa dość długo.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.4/10 (10 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)