Nie jest żadną tajemnicą, że styl skandynawski totalnie opanował dziedzinę wystroju wnętrz. Skandynawskie wnętrza kojarzą się ze znakomitym designem oraz niewymuszoną atmosferą przytulności.

Prostota, wrażenie przestronności i jasne kolory sprawiają, że pomieszczenia stylizowane na skandynawskie królują w social mediach jak Pinterest czy Instagram. Większość sklepów wnętrzarskim w Polsce czerpie inspirację ze skandynawskich standardów urządzania domów, więc w galeriach handlowych nietrudno natknąć się na meble skandynawskie i naturalne tkaniny. Skandynawskie inspiracje można zresztą odnaleźć w Polsce nie tylko w dziedzinie wystroju wnętrz, ale także w modzie i w kuchni. Styl życia naszych sąsiadów z północy, nazywanych najszczęśliwszymi ludźmi na świecie, jest godny naśladowania, więc w czerpaniu z niego pełnymi garściami nie ma nic złego.
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nordyckie standardy wystroju wnętrz to kwestia konkretnych kolorów czy umiejętnego zastosowania tkanin i dekoracji. Skandynawski styl to jednak przede wszystkim funkcjonalność. Z północy powinniśmy czerpać naukę o tym, jak tworzyć wnętrza, które idealnie nadają się do codziennego funkcjonowania. Przestronność pomieszczenia, która wbrew pozorom wcale nie zależy od jego wielkości, nadaje wrażenia świeżości i łagodzi negatywne emocje. Miękkie tkaniny i jasne kolory dodają przytulności, a ramki na ścianach świetnie nadają się do personalizowania wnętrza.
Patrząc na stylizowane pomieszczenia w internecie może nam się wydawać, że każdy dom urządzony w stylu skandynawskim wygląda tak samo. Jest to jednak mylne wrażenie, bo ilość materiałów i kształtów, które wpisują się w charakter nordyckiego wystroju, jest ogromna. Obok surowego drewna i ścian utrzymanych w bielach i szarościach, możemy natknąć się na wyrazistą czerwień czy poduszki w ludowe wzory.Skandynawskie wnętrza to także granie tkaninami. Grube, naturalne i przyjemne w dotyku tekstylia to gwarancja wytworzenia przytulności i ocieplenia wnętrza. Mogą być one utrzymane w pastelowych kolorach, ale w zależności od preferencji lokatorów można również ożywić pokój radosnymi kolorami albo ciekawym wzornictwem.

Na rynku jest wiele marek, które zajmują się dostarczaniem ludziom owoców skandynawskiego designu, ale jedynie kilka z nich tworzy swoje produkty z pasją i prawdziwym zrozumieniem dla istoty nordyckiego stylu wystroju wnętrz. Jedną z takich firm jest Bloomingville, czyli duńska marka stawiająca na dobrą jakość i tworzenie wnętrz, w których mieszka się z przyjemnością. Ich meble i dodatki są inspirowane prostymi bryłami i wzorami geometrycznymi. Są kreatywne, a jednocześnie urzekają prostotą i funkcjonalnością.

Reklama: http://opaandcompany.com/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)