Stiuki to materiały dekoracyjne przeznaczone do dekorowania ścian oraz sufitów, najczęściej mają zastosowanie w łazienkach zamiast płytek oraz w salonach czy korytarzach jako elementy zdobnicze i nadające pomieszczeniu odpowiedni i niepowtarzalny styl. Kiedy nałożymy już na odpowiednio wcześniej przygotowana powierzchnię, czyli na oczyszczoną , odtłuszczoną oraz suchą powierzchnie ściany pokrytą odpowiednia szpachlą malarską, po dokładnym wyschnięciu całości powierzchni zdobniczej, możemy ja odpowiednio pokryć farbą, woskiem, bądź lakierem. W zależności od materiału z jakiego wykonane są stiuki, można je pokrywać farbami wodnymi, czy też trwalszymi powłokami jak lakier czy wosk.
Dzięki temu wykończenie wnętrz naszego domu będzie miało niepowtarzalny styl i swoisty klimat. Stiuki wykonane z masy wapiennej bądź wapienno-akrylowej są naprawdę wytrzymałe i wykorzystuje się je głównie w domach jednorodzinnych czy też w większych ośrodkach np. uczelnie. Są trwałe, a wykonane profesjonalnie nie sprawiają żadnych problemów w przyszłości.
Nie musimy pokrywać dwoma, a czasem nawet trzema warstwami jakbyśmy nakładali zwykłą farbę. Wystarczy raz dokładnie “przejechać” ścianę i mamy zapewniony spokój na parę ładnych lat. Polecam taką formę zakrywania ścian, ponieważ jest to przyszłość firm remontowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)