Są różne rodzaje uzależnienia, ale to od hazardu uchodzi za jedno z bardziej niebezpiecznych. Dlaczego ? Dajemy się wciągnąć w jakąś grę, a bardzo ciężko jest się później odbić od dna. Bo kiedy za bardzo się wczujemy, możemy łatwo tam wylądować. Na początku zaczyna się bardzo niewinnie. Pierwsza wizyta i pierwsza wygrana, bo za pierwszym razem zazwyczaj się wygrywa.


Później zaczyna robić się coraz groźniej, bo kiedy nie wiemy co robić, mamy jakiś problem, albo potrzebujemy pieniędzy to idziemy do kasyna, a może się uda. Nie zapomnijmy o tym, że los nie sprzyja naiwnym. I wtedy kiedy zaczniesz chodzić do kasyna, niby dla rozrywki, ale z nadzieją, że uda Ci się wygrać, nagle zaczyna Ci płatać figle i okazuje się, ze są wydarzenia losowe, każące ci naprawdę mieć tą gotówkę. Na przykład zaczyna się wszystko psuć. Wtedy grasz. Nie wiesz już, kiedy powiedzieć stop i czy w ogóle jesteś w stanie to zrobić. I w tym momencie jest mocno potrzebna pomoc terapeuty. Jeśli zorientujesz się wystarczająco szybko, że to nałóg, a nie zwyczajna rozrywka, to masz jeszcze szansę na to, że szybko z tego wyjdziesz. Ale jeśli w potrę tego nie zauważysz, to już może być za późno i poczynisz straszne kroki, których będziesz się wstydzić. Sprzedasz cenne przedmioty, najpierw własne, później te członków rodziny. Zastawisz dom, w każdy, banku będzie zalegał Ci nie spłacany kredyt, a pod Twoim domem nagle zaczną parkować samochody z nieznaną Ci rejestracją. Niestety, nie jest to scenariusz filmu. Naprawdę zaczyna się tak dziać.

Uzależnienie od automatów, czy od spotkań przy kartach nie jest takie groźne jak nałogowa gra w kasynach. Lepiej nie mieć tam długów. Od hazardu nie ma ucieczki. Trzeba tego bardzo chcieć i bardzo się starać. Jeśli nie staramy się wystarczająco mocno, albo nie mamy siły walki, możemy nie uciec z tej pułapki. Brzmi groźnie i niestety takie jest. Żeby z tego wyjść potrzeba ogromnego wsparcia bliskich osób. Wszyscy muszą mieć siłę, bo to nie obejmuje jednej osoby, ale całe rodziny.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 6.7/10 (10 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)