Planowanie wykańczania domu zacznij od zatrudnienia ekipy remontowej. Od niej pobierz kosztorys i zacznij działać. Remont pochłonie wiele czasu, więc na ten czas musisz zaplanować sobie pracę tak, aby móc czuwać nad remontem i być za niego odpowiedzialnym, doglądając go. Wykończenia, nazywane są czasami zwykłymi pracami kosmetycznymi. Polegającymi na tym, że dobieramy odpowiednie podłogi, kolory ścian, glazurę, montowanie mebli, które muszą mieć swoje stałe miejsce. Dobrze jest, jeśli wszystko mamy już wtedy zaplanowane i możemy spokojnie zostawić to odpowiednim ludziom. Ale jeśli nie mamy jeszcze całych planów, musimy jak najszybciej je sporządzić, bo bez nich, praca nie ruszy, nie ma na to szans.

Wykończenia zaczynamy zazwyczaj od takich działań, które są już pewne i nie wykluczą innych. Czyli najpierw będziemy zakładać wszelkie panele, albo montować inne rodzaje podłóg, a dopiero później przyjdzie kolej odświeżania, tynkowania czy też tapetowania ścian, ponieważ jeśli zaczęłoby się odwrotnie, to ściany mogłyby ulec zniszczeniu przy instalacji podłogi, a odwrotnie raczej się nie stanie. Trzeba wtedy tylko odpowiednio zabezpieczyć podłogę przed zachlapaniem, co jest tylko zabiegiem niemal kosmetycznym. Na koniec zostawia się ustawienie lub montowanie mebli stałych, czyli takich, które mają swoje stałe miejsca jak na przykład szafa, wbudowana w ścianę. Dopasowanie do siebie wszystkich elementów pasujących do obrazu danej szafy, czy wykrojenie idealnych proporcji danych szafek, to zadanie należące do stolarza i to on odpowiada za jego wykonanie. Dlatego jego obecność w ekipie remontowej również jest nieodzowna.

Wykończenia zazwyczaj zajmują sporo czasu, bo wszystko musi być dopracowane do perfekcji, a nie jest to takie proste. Tak samo, wykończenia zazwyczaj bywają najbardziej kosztowne bo to właśnie wtedy trzeba zakupić największą ilość, najdroższych materiałów. Z tego, ale także z kilku innych powodów, odczuwamy ogromną ulgę kiedy remont dobiega końca i możemy podziękować swojej ekipie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.7/10 (16 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)