Współczesny sklep oferujący odzież damską ma dość ciężkie zadanie, ponieważ musi sprostać coraz większym wymaganiom klientek. Jeśli sklep działa pod nazwą jakiejś znanej marki, wtedy jego klientki oczekują kolejnych atrakcyjnych kolekcji, zaskakujących zestawień kolorów i fasonów, a także profesjonalnej obsługi.
Kolejne modne sukienki muszą być dobrze wyeksponowane, dostępne w całej gamie modnych wariantów kolorystycznych, a przede wszystkim w każdym rozmiarze. Wymagania kobiet planujących kupić modne sukienki w takim firmowym sklepie są dość duże. Wystarczy, aby fason był nieodpowiedni, albo wykonanie miało lekkie niedociągnięcia, aby modna sukienka była w mało twarzowym kolorze, a jest spora szansa że będzie wisiała na wieszaku, aż do kolejnej kolekcji. W takich sklepach rotacja modnych sukienek jest częsta, a modele, które nie znalazły na czas nabywcy, są przeceniane i wystawiane na wyprzedaży. I tak oto okazuje się, że te same modne sukienki, które dotąd wisiały spokojnie na wieszakach, kiedy stają się tanimi sukienkami, znajdują szybko duże zainteresowanie i znikają ze sklepu.
Wiadomo, że niska cena może zdziałać cuda, więc nawet jeśli modna sukienka nie jest idealna, kiedy staje się tanią sukienką, staje się także dużo atrakcyjniejsza w oczach klientek. Inna sytuacja ma miejsce w sklepie, który nie działa pod nazwą żadnej znanej marki. Tam ogólnie sprzedaje się tanie sukienki, a klientki zaopatrujące się w nich, mogą mieć nieco niższe wymagania. To znaczy co do jakości wymagania są podobne, żadna pani nie chce kupować taniej sukienki, która z daleka wygląda na tanią. Jedyna różnica to fakt, że takie modne sukienki nie muszą być aż tak szalenie trendy, mogą wisieć nieco dłużej w sklepie. W takich sklepach można często kupić sukienki o uniwersalnym wyglądzie, ponadczasowe, które można nosić dłużej niż jeden sezon.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń: 0 (z 0 głosów)